سانترال پاناسونیک KX-NS500

محصول جدید

دستگاه KX-NS500 پاناسونیک، مرکز تلفن هوشمند هایبرید است که یک سیستم ارتباطی IP، با هدف بهبود هزینه ها در شرکت های کوچک و متوسط ایجاد کرده و با پیکربندی انعطاف پذیر خود، امکان گسترش، مطابق با نیازهای شرکت را نیز فراهم می نماید.این مدل دارای امکانات پیشرفته ای بوده و ظرفیت آن از 6 خط شهری آنالوگ و 18 خط داخلی تا 288 خط داخلی در یک سیستم واحد، قابل افزایش خواهد بود.

5,775,000 تومان

430x88x367 میلی متر
4.5کیلوگرم
مشکی
قابلیت نصب روی رک ۱۹ اینچی(Rack Mount) و دیوار
6
18
126
288
4
تلفن هایDECT،تلفن های تحت شبکهSIP،تلفن های دیجیتال وآنالوگ
RACKMOUND

سانترال تحت شبکه پاناسونیک KX-NS500 یک مرکز تلفن ip می باشد که پاناسونیک برای کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی کرده است. این سانترال تحت شبکه رقیب جدی برای ip pbx های موجود در بازار می باشد. این سانترال ip پاناسونیک طیف گسترده ای از ترانک های شهری نظیر خطوط آنالوگ تلفن ثابت، خطوط پرظرفیت دیجیتال یا همان خط e1 و ترانک sip و دیگر ترانک ها را پشتیبانی می نماید. ام برای داخلی های این مرکز تلفن ip تقریبا می توان گفت از کلیه تلفن های پاناسونیک نظیر تلفن های آنالوگ (مانند KX-t7730 یا KX-ts500)، تلفن های هایبرید (مانند kx-t7730)، تلفن های دیجیتال مانند (KX-t7665 یا KX-dt333)، تلفن های تحت شبکه سری NT (مانند KX-nt551) و تلفن های sip (مانند UT-123) و تلفن های دکت نظیر KX-tca364 پشتیبانی می نماید و این امر موجب شده تا مجموعه هایی که از سانترال های قدیمی تر پاناسونیک استفاده می کنند بتوانند از سری جدید ip pbx های پاناسونیک بدون نیاز به تهیه گوشی تلفن جدید استفاده نمایند.

ترانک به معنی خطوط ارتباطی سانترال با بیرون می باشد. ترانک های آنالوگ همان خطوط شهری تلفن ثابت و ترانک های دیجیتال برای خطوط e1 و ترانک های تحت شبکه مانند ترانک SIP روی سانترال NS500 قابل استفاده می باشند. ترانک های دیجیتال و تحت شبکه مانند sip می توانند بیش از 30 تماس همزمان روی یک سرشماره یا در یک یا چند لینک وارد مرکز تلفن نمایند که این ترانک هم می تواند برای ارتباط با خطوط مخابراتی و هم برای ارتباط بین دو سانترال مورد استفاده قرار گیرند

ویزگی ها:

یک از ویژگی های این دستگاه سانترال قابلیت توسعه خطوط با هزینه کم می باشد. البته تنوع داخلی های قابل استفاده مانند تلفن ip سری NT یا تلفن های SIP سری UT در کنار داخلی های دیجیتال و آنالوگ و داخلی های بیسیم دکت مجموعه کاملی از داخلی ها را در اختیار مصرف کننده سیستم قرار می دهد

این دستگاه سانترال مجموعه از قابلیت های IP pBX ها را در خود جای داده است. از قابلیت هایی مانند ضبط مکالمات، تماس اینترنتی، تلفن نرم افزاری و بسیاری امکانات دیگر که با خرید لایسنس و کارت های مرتبط قابلی فعال سازی می باشد.

 

صرفه جویی در هزینه ارتباطات:

شما می توانید خطوط IP و سنتی را با توجه به نیازتان، جهت داشتن سیستمی انعطاف پذیر و مقرون به صرفه ترکیب نمائید.

صرفه جویی در هزینه شبکه:

تکنولوژی VOIP به شما اجازه می دهد با سایر شعبات و دفاتر خود در هر نقطه از جهان بدون پرداخت هزینه تلفن و با استفاده از شبکه IP خصوصی، صحبت کنید.

کاهش مبالغ و هزینه های سرمایه گذاری:

تلفن های IP می تواند در سایر دفاتر که PBX در آن قرار ندارد از طریق شبکه IP و بدون راه اندازی VPN نصب و راه اندازی شود، بنابراین نیاز به نصب چندین مرکز تلفن در تمامی دفاتر نخواهد بود.

قابلیت توسعه :

دستگاه KX-NS500 قابلیت ارتقاء و گسترش با کارت های اختیاری و کابینت KX-NS520 (تا سه کابینت) را داشته و در این صورت اگر بخواهید در آینده ظرفیت خود را افزایش دهید، مجبور به کنار گذاشتن دستگاه قبلی نخواهید بود.

با استفاده از قابلیت One-look Networking، با اتصال به یک KX-NS1000 پاناسونیک، کل سیستم از جمله مراکز تلفن سایر دفاتر تنها از طریق KX-NS1000 قابل کنترل خواهد بود. از آنجایی که دستگاه های موجود نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند، سیستم را می توان بدون صرف هزینه های گزاف، گسترش داد.رضایت مشتریان کلید موفقیت هر کسب و کار است. KX-NS500 سرویس هایی را جهت هموار کردن مسیر پیگیری سوالات مشتریان و پاسخ به آنها، فراهم می نماید

یکپارچه سازی با تلفن همراه :

دریافت تماس:

هنگامی که مشتری با دفتر شما تماس می گیرد، می توان تنظیم کرد که تلفن دفتر و تلفن همراه شما هم زمان زنگ بخورد. بدین ترتیب شما می توانید تماس های مشتریان خود را در داخل و خارج از دفتر دریافت کنید در صورتی که فقط شماره تلفن دفتر را به آنها داده اید.

ایجاد تماس:

وقتی که شما خارج از محل کار خود هستید با استفاده از نرم افزار SIP بر روی گوشی هوشمند خود می توانید بدون اینکه هزینه اضافی برای شما داشته باشد با مشتریانتان تماس بگیرید، در حالیکه آنها از شماره همراه شما نیز باخبر نمی شوند و شماره دفتر کارتان برای آنها نمایش داده می شود.

 سیستم صندوق صوتی

صندوق صوتی:

زمانی که شما پاسخگوی مشتریان خود نیستید، آنها می توانند برای شما پیغام بگذارند. KX-NS500 می تواند به صورت 24 کانال همزمان و حداکثر 400 ساعت این پیغام ها را ضبط نماید.

اطلاع رسانی از طریق ایمیل:

سیستم می تواند با ارسال ایمیل به کامپیوتر و یا گوشی همراه، کاربر مربوطه را از داشتن پیغام جدید با خبر کند. همچنین تماس های از دست رفته ی بدون پیغام صوتی نیز برای کاربر، قابل ارسال خواهد بود تا بتواند در اولین فرصت با آنها تماس بگیرد

قابلیت DISA :

KX-NS500 می تواند بدون نیاز به اپراتور، تماس ها را انتقال دهد. این ویژگی برای کاربران انعطاف پذیری بیش تری فراهم کرده و موجب افزایش بهره وری کارکنان می شود. دیگر نیازی به قرار دادن نیروی انسانی به عنوان اپراتور نخواهد بود و می توان از آن در سمت شغلی دیگر استفاده کرد

قابلیت Call Center

KX-NS500 مجهز به عملکرد مسیریابی تماس پیشرفته برای مراکز تماس کوچک و متوسط بوده و می تواند بدون نیاز به سرور CTI خارجی کار کند. این تابع به شما در ارائه راهنمای صوتی به مشتریان، ضبط خودکار مکالمات، تولید گزارشات ACD و بکارگیری NAS کمک می نماید. بنابراین شما می توانید از این تابع برای شناخت بهتر مشکلات و دستاوردهای مربوط به خدمات به مشتریان، استفاده نمائید.

مــحصولات مرتبط